zespół tańca irlandzkiego i szkockiego comhlan

502130830, Kraków, Polska

Oferta

Comhlan oznacza po gaelicku grupę przyjaciół, połączonych wspólną pasją i umiejętnością dobrej zabawy. Jesteśmy jednym z dwóch najstarszych zespołów tańca irlandzkiego i szkockiego w Polsce, działającym od 1993 r., skupiającym obecnie ok. dwudziestu osób.

Tańce irlandzkie

W naszym repertuarze znajdują się zarówno tradycyjne irlandzkie tańce ceili, jak również nowoczesne choreografie solowe i widowiskowy step irlandzki. Irlandzki taniec w wykonaniu Comhlanu to układy harmonijnie połączone z nowoczesną, żywiołową muzyką, efektowne kroki i stylowe stroje taneczne.

Tańce szkockie

Comhlan łączy zainteresowanie szkockimi tańcami dworskimi oraz popisowym tańcem góralskim (highland), w tym tańcem z mieczami, wykonywanym w oryginalnych strojach. Tańce te prezentowane są w tradycyjnej formie, tak jak na szkockich zabawach. Efektem własnej pracy są inspirowane tradycyjnym tańcem choreografie, łączące piękno tańca highland z wielką siłą wyrazu scenicznego.


Występy taneczne (pokazy tańców)

W pokazach tańca bierze udział 4, 6, 8 lub więcej tancerzy. Na mniejszych imprezach lub w przypadku, kiedy scena jest niewielka, proponujemy występ w ograniczonym składzie.

Występ może trwać od 5 do 90 minut, przy czym powyżej 30 minut musi być podzielony na bloki. Pojedynczy blok taneczny może trwać od 5 do 30 minut. Pomiędzy nimi konieczne są przerwy.

W zależności od charakteru imprezy i wymagań organizatora, możemy prezentować wyłącznie tańce irlandzkie (np. Dzień Św. Patryka), wyłącznie tańce szkockie (np. Dzień Św. Andrzeja) lub oba rodzaje (w dwóch lub więcej blokach).

Podczas pokazów korzystamy z muzyki nagranej na płytach CD. Współpracujemy również z zespołami muzycznymi: Beltaine oraz Częstochowa Pipes & Drums, z którymi mamy przygotowany wspólny repertuar. Istnieje też możliwość, abyśmy tańczyli do muzyki innych zespołów grających tradycyjną muzykę celtycką, ale wymaga to wcześniejszego kontaktu z nami i szczegółowych uzgodnień.

Grafik

Cennik

Prowadzący

Profil

Grafik Wydarzeń

Zapisy

Masz pytanie?

zespół tańca irlandzkiego i szkockiego comhlan
502130830
wystepy@comhlan.pl, św. Wawrzyńca 16, Kraków, Polska